Epoksi boya

Epoksi Boya

Epoksi Boya

Nedeni ise şık durmasıdır. Masa, zemin ve birçok dekKimyasal bir reçine olan epoksi boya, kurumasının ardından kimyasal ve fiziksel olmak üzere tüm dış etkilere karşı fazlasıyla dayanıklı hale gelmektedir. Genellikle zemin kaplama işlemlerinde kullanılır. orasyon aracında epoksi boya uygulaması görmek mümkündür.

 

Tercih edilmesinin en büyük nedeni, sağlam bir malzeme olması ve şekil alma aşamasında büyük kolaylık sağlamasıdır. Doğru bir sonuca ulaşmak için epoksi boya konusunda uzman bir ekip ile çalışmak şarttır.

 

 Epoksi Boya Kullanım Alanları

 

Zemin kaplamada fazlasıyla kullanılan epoksi boya, dekorasyon amaçlı da kullanılmaktadır. Evinizin belli başlı eşyaları için de epoksi boya uygulaması yapabilirsiniz. Masa ve mutfak tezgahları için sıklıkla bu yöntem kullanılmaktadır. Epoksi boya kaplama dekoratif anlamda göze hitap eder, mekanı daha da geniş göstererek ferahlık sağlar. Tüm bunların yanı sıra, basketbol sahası ve otopark gibi geniş alanlarda da kullanılmaktadır.

 

 Epoksi Boya Kaplama

 

Sahip olduğunuz firmaya ait logonun ya da sizi temsil eden renklerin yer aldığı bir epoksi boya kaplaması ile farklı bir hava yaratırken, müşterilerinizi de etkileyebilirsiniz. Dayanıklı ve şık bir boya türü olması sebebiyle kullanım sıklığı ve alanları gün geçtikçe artış göstermektedir. Hızlı ve kolay uygulanabilirliği ile okul ve hastane gibi alanların zeminlerinde de epoksi boya kaplama yapılabilmektedir.

 

Epoksi boya kaplamanın dayanıklılığını arttıran en önemli özellik içeriğinde bulunan reçinedir. Bu kaplama çeşidini yalnızca dayanıklılık için değil aynı zamanda belirli bir noktaya dikkat çekmek ya da alanları birbirinden ayırmak ve bölümlendirmek için de uygulayabilirsiniz.

 

 Epoksi Boya Uygulaması

 

Uygulanacak olan zeminden maksimum düzeyde verim alabilmek için tüm yüzey yapılan uygulamalardan arındırılmalıdır. Alanında uzman kişilerle çalışmak, başarılı bir iş ortaya koymak adına fazlasıyla önemlidir. Uygulama yapılacak alanın planı oluşturulmalı, zeminin bu kaplamaya uygunluğu ölçülmelidir.

 

 Neden Epoksi Boya?

 

Kolay temizlenmesi ile özellikle ev hanımlarını cezbeden bu uygulamayı yaptırmak için birçok neden bulunmaktadır.

– kolay uygulama:  Uygulama yapılacak olan yüzey temizlenir. Çıkıntı ve varsa pürüzler giderilir. Yüzeye astar uygulanır. Ara kat bir malzemenin ardından epoksi boya çelik bir mala yardımı ile yüzeye uygulanır. Uygulama 1 gün kadar kısa bir sürede gerçekleştirilebilmektedir ancak tam anlamıyla kusursuz bir görüntü ve sağlamlık için 1 hafta beklemek yeterli olacaktır.

– dayanıklılık: Epoksi özünde bir reçine olduğu için çatlayan yüzeyler arasındaki kopukluğu giderecektir. Koruyucu kaplama olarak da kullanılan bu boya, rüzgardan, sıcaklıktan ve kimyasallardan hiçbir şekilde etkilenmemektedir.

– temizleme: Anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Pürüzsüz yüzeyinde hiçbir organizma ya da mikrop yaşayamaz. Anti statik özellik sayesinde tozutmayı engeller. Ancak tüm bunlara rağmen temizlenmesi gerekmektedir. Normal bir yüzey temizleyici ya da arap sabunu ile epoksi zemini temizleyebilirsiniz.

– dekoratif: Doğru renk ve profesyonel bir uygulama ile estetik bir görüntü yaratabilirsiniz. Alana ferahlık kadar, geniş görünmesini sağlarsınız.

– kullanım ömrü: Epoksi uygulama normal zemin kaplamalarına göre oldukça maliyetlidir ancak uzun bir süre herhangi bir işlem yaptırmadan bu zemin kaplamasını kullanabilirsiniz. Uygulamanın kalınlığına bağlı olarak kullanım ömrü 5 ile 20 yıl arasında değişmektedir. Bu uygulamadan sıkıldığınız taktirde epoksi ustaları tarafından özel bir çıkarma işlemi uygulanmaktadır.

– kullanım alanları: Yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda, endüstriyel döşemelerde, fabrikalar ve depolarda, ameliyathanelerde, laboratuvarlarda, otoparklarda, okul ve spor salonlarında, mağazalarda ve evlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

– iletkenlik: Epoksi kaplama elektriksel iletkenliğin istenmediği alanlara yaptırılabilmektedir. Elektriksel gerilime karşı dayanıklılığı olukça yüksektir.

Teknik konuda bilgi sahibi ve işini bilen kişilere yaptırıldığı sürece epoksi boya uygulaması kusursuz olacaktır.

 

 Metalik Epoksi Boya

 

Genellikle mağaza ve showroom gibi alanlarda daha etkileyici bir atmosfer yaratmak adına metalik epoksi boya kaplama uygulaması yapılmaktadır. Dekorasyona estetik bir derinlik katan bu uygulama ile müşterileriniz mağazanızda daha uzun süre kalacak ve satın alma istekleri artacaktır.

 Epoksi Boya Fiyatları

 

Metalik epoksi boya kaplama uygulamasında daha fazla katman kullanılmaktadır. Bu durum daha fazla malzeme kullanımına neden olmaktadır. Bu nedenle standart bir boyamaya göre metalik epoksinin fiyatı farklılık göstermektedir. 35 – 40 euro arasında değişen fiyatlara sahiptir. Daha sağlıklı bir fiyat tablosu için uygulamayı gerçekleştirecek ekip ile görüşülmeli, uygulama yapılacak alan incelenmeli ve fiyat konuşulmalıdır.

Sosyal Medyada Biz : Yön Epoksi

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.